1. Ana Sayfa
 2. Sağlık Turizmi

5000 Greft Saç Ekimi Fiyatı

5000 Greft Saç Ekimi Fiyatı
5000 greft saç ekimi fiyatı

Yaşlandıkça saç dökülmesi hayatımızın değişmez bir parçası haline gelir. Hem erkekler hem de kadınlar, 40’lı veya 50’li yaşlarını geçtikten hemen sonra saç incelmesi ve kelleşme yaşarlar. Saç ekimi prosedüründe hastaların en çok merak ettiği saç ekimi paketi olan 5000 greft saç ekimi fiyatı.

Bugüne kadar, yalnızca saç ekimi saç dökülmesi sorunlarına uzun vadeli bir çözüm sunmaktadır. Çözüm göründüğü kadar kolay, olmayabilir. Hasta doğru cerrahı ve doğru tekniği bulamazsa sonuçlar felaket olabilir.

Hasta, tedavinin kalitesi konusunda titiz olmanın yanı sıra fiyatlara da dikkat etmektedir. En iyi klinikler ve cerrahlar basit bir ameliyat için fahiş miktarda para talep ettiğinden, pek çok insan bu prosedürlerden yararlanamaz.

Bu nedenle, birçoğu aynı tedaviden bütçelerine uygun bir maliyetle yararlanmak için başka ülkelere uçmayı tercih ediyor. Böyle bir destinasyon, güvenilir tıbbi hizmetleri ve her türlü saç restorasyon ameliyatını gerçekleştirebilecek yetkin ekipleriyle tanınan bir ülke olan Türkiye’dir. 

Türkiye’de saç ekiminin maliyeti nedir?

 • Saç ekimi fiyatları oldukça değişkendir. Tedavi maliyetlerindeki değişkenlik, işlemin karmaşıklığının, tekniğin tipinin, cerrahın deneyiminin ve en önemlisi hastanın ihtiyaç duyduğu saç greftlerinin sayısının bir sonucudur. 
 • Birçok hastane ve klinik, bir dizi saç greftinin standart maliyetini içeren saç ekimi paketleri sunmaktadır.  Belirli bir paket için hasta, tesisin belirlediği minimum ve maksimum aralıkta olduğu kadar saç grefti kullanabilir. 
 • Bir hasta paketten kaçınmayı seçerse, işlem boyunca kullanılacak greft sayısına göre ödeme yapmak zorundadır. Türkiye’de bir saç ekimi 5000 greftin ortalama maliyeti 6000 USD’dir. Bu maliyet, sayımdaki değişime göre artabilir veya azalabilir. 
Greft SayısıOrtalama tutar
10001800 ABD doları
20003.000 ABD Doları
30004.000 ABD Doları
40005.000 ABD Doları
50006.000 ABD Doları
Saç ekimi Greft fiyatları

Saç Grefti Nedir?

 • Saç grefti 2-3 sağlıklı saç kökü içeren bir deri şerididir. Saç greftinin sayısı, şekli ve boyutu, doktorun hasta için seçeceği cerrahi yaklaşıma bağlıdır. 
 • Donör saç kökleri vücudun her bölgesinden alınabilir ancak tercih edilen bölge kafa derisidir. Kafa derisi dokusunun ve saç yoğunluğunun kapsamlı bir değerlendirmesinden sonra, cerrah hasta için en uygun tekniğe karar verir. 
 • Hastanın tercih edebileceği birçok saç ekimi yöntemi vardır. FUT ve FUE olmak üzere cerrahlar kadar hastalar arasında da daha popüler olan iki teknik vardır. 
 • Foliküler ünite nakli yöntemi saçsız alanına verici derinin bütün bir şerit transferini içerir. Oysa, Foliküler ünite ekstraksiyon saç nakli yöntemi verici alan saç köklerinin tek tek çıkarma içermektedir. İkincisi, daha az yara izi bıraktığı ve daha kısa bir iyileşme süresi izlediği için önceki tekniğe göre bir avantaj kazanmıştır.

Bir hastanın kaç greft ihtiyacı olacak?

 • Her erkek ya da kadında saç dökülme şekli farklıdır. Ayrıca saç kalitesi, yoğunluğu ve dokusu da her bireye özeldir. Tüm bu faktörler, doktorun bir hastanın ihtiyaç duyacağı greft sayısına karar vermesine yardımcı olur. 
 • İlk konsültasyon sırasında, bir doktor kafa derisinin ve saç köklerinin durumunu değerlendirecektir. Saç yoğunluğu da trikoskopi olarak bilinen bir görüntüleme tekniği kullanılarak ölçülecektir. 
 • Bunu, standart bir ölçeklendirme sistemi kullanılarak saçsız noktaların veya alanların ölçümü takip eder. 
 • Hastaların merak ettiği bir diğer konu ise 5000 greft kaç saç teli ettiğidir. Her greft bir veya iki saç kökü içerdiğinden, ekilen saç sayısı greft sayısının iki katı olacaktır. Yani bir hasta 5000 greft ile ameliyat olursa, hasta saçsız bölgede 10.000 saç kökü alacaktır. 5000 greft saç ekimi sonuçları oldukça başarılıdır.
 • Ameliyat sırasında doktor, saç çizgisine daha gerçekçi bir görünüm kazandırmak için saç derisinin ön tarafına tek bir saç kökü ile saç greftleri ekecektir. 2 veya daha fazla saç köküne sahip saç greftleri diğer alanları kapatacak şekilde ekilir.
5000 greft saç ekimi öncesi ve sonrası
Saç ekimi öncesi ve sonrası

5000 greft saç kökü ekilebilir mi? 

 • Ortalama olarak, bir saç ekimi işlemi, sağlıklı saç kökleri içeren 2000 ila 3000 greftin transferini veya yeniden yerleştirilmesini gerektirir. Ancak bazı durumlarda hastanın saçsız alanları kapatmak için ek greftlere ihtiyacı olabilir. 
 • Çoğu hasta, 5000 greft ile saç ekimi yaptırıp birden fazla işleme gerek kalmadan saç ekimi yaptırıp yaptırmayacağını merak ediyor. Ancak bu karar kesinlikle cerrahın vereceği bir karardır. 
 • Her birey, donör bölgede bile 5000 greft sağlıklı saç köküne sahip olamayabilir. 
 • Başka bir zorluk saç köklerinin canlılığı olabilir. Saç köklerinin ameliyattan kurtulması ve dehidrasyon, oksijen kıtlığı ve yüksek sıcaklıktan kurtulması gerekir. 
 • Yeterli miktarda saç greftine sahip hastalar için prosedür başarılı olabilir. Özellikle FUE saç ekimi işlemlerine olan eğilimin artması ile 2 doktordan oluşan bir ekip, tek seansta 3-5 saatin altında 5000 greft ekimi yapabilmektedir.

5000 Greft Saç Ekimi Fiyatı Nedir?

Son birkaç on yılda Türkiye, tüm dünyada medikal turizm için en iyi ülkeler listesinde en üst sıralarda yer aldı. Uygun fiyatlı ve kaliteli tedavi sunmanın yanı sıra birçok faktör hastaları Türkiye’ye uçmaya teşvik ediyor. 

Yeni teknolojiler

Ülke, karmaşık ameliyatları gerçekleştirmek için gereken tüm gelişmiş tesislere ve teknolojilere sahiptir. Birçok klinik ve hastane, insan hatası ihtiyacını ortadan kaldıran ve daha doğru sonuçlar veren ARTAS robotik sistemlerine sahiptir. 3-D modelleme yazılımı gibi diğer teknolojiler, hastaların prosedürün kendileri için nasıl çalışıp çalışmayabileceğini daha iyi anlamalarına yardımcı olur. 

Deneyimli doktorlar

Ülke, kusursuz bir tıbbi uygulama kaydına sahip deneyimli cerrahlara ev sahipliği yapmaktadır. Becerileri, bilgileri ve uzmanlıkları dünyanın hemen her köşesinden hastaları Türkiye’ye çekiyor. 

Akredite sağlık tesisleri 

Uluslararası kuruluşlar ve TC Sağlık Bakanlığı tarafından akredite edilmiş birçok saç ekim kliniği ve hastanesi bulunmaktadır. Akreditasyonlar, bu kurumlardaki tıbbi tesislerin, teknolojilerin, tedavi ve bakımın seviyesinin batıdakilerle aynı seviyede olduğunu garanti eder. 

Garanti

Türkiye’de saç restorasyon tedavileri sunan birçok klinik ve hastane bulunduğundan, Türkiye’deki klinikler ve hastaneler zorlu bir rekabetle karşı karşıya. Bu nedenle, potansiyel müşterileri çekmek için bu klinikler, prosedürleri hakkında bir yıldan bir ömür boyu değişen bir garanti sağlar. 

Yorum Yap