1. Ana Sayfa
  2. Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği
Ameliyatsız burun estetiği

Yüzümüzün tamamlayıcı bir parçası olan burun şeklini ve görünümünü daha estetik bir hale getirmek için burun estetiği ameliyatı olmak istemeyenlerin ilk tercihi ameliyatsız burun estetiği olmaktadır. Bu teknik hakkında çok sayıda merak edilen konu olmasına rağmen ameliyatsız burun estetiği kalıcı mı sorusu en çok merak edilenler arasındadır. Ameliyatsız burun estetiği fiyatları ve ameliyatsız burun estetiği nasıl yapılır birlikte inceleyeceğiz.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız burun estetiği, son zamanlarda hem kadınlar hem de erkekler arasında popülaritesi artan estetik bir tedavidir. Özel bir klinik tarafından yayınlanan verilere göre, bu tür işlemlere olan talep geçen yıla göre yüzde 29 arttı. Sosyal medya ve ünlülerin etkisi nedeniyle estetik kullanımındaki belirgin artışla birlikte, bu tür hızlı ve kolay tedaviler oldukça yaygın hale geliyor.

Burun dolgusu, burun hatlarını yeniden şekillendirmek için dolgu kullanır. Genel anestezi uygulanmadan lokal anestezi ile doktor koltuğunda yapılan işlem ameliyat olmak istemeyenler için oldukça korkusuzdur. Burun yapınızın iç kısmına dolgu maddeleri enjekte edilerek burun yapınızın da bulunan tümsek ve yamuklukları gidermek için yapılmaktadır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız burun dolgusu, özellikle cerrahi burun estetiği ile karşılaştırıldığında oldukça basittir.

İstediğiniz sonuçları belirlediğiniz bir konsültasyondan sonra, doktorunuz yüzünüzü yukarı kaldırarak uzanmanızı sağlayacaktır. İğneden ağrı hissetmemeniz için burnunuza ve çevresine lokal anestezi uygulanacaktır.

Anestezi etkisini göstermeye başladıktan sonra doktorunuz dolguyu burnunuzun çevresine ve belki de burun köprüsünün kendisine enjekte edecektir. Bu yapılırken hafif bir sıkışma veya baskı hissedebilirsiniz.

Ameliyatsız burun estetiği 15 dakika ile 45 dakika arasında sürmektedir. Ameliyatsız rinoplasti, burnunuzun köprüsünü, ucunu ve yanlarını hedefler. Şeklini değiştirmek için burnunuzun herhangi bir yerine dolgu enjekte edilebilir.

Ameliyatsız rinoplasti, yalnızca burnunuzdaki değişikliklerin nasıl görünebileceğini denemek veya görünüşünüzü değiştirmek için burnunuzu küçük şekillerde değiştirmek istiyorsanız tam size göre.

Burnunuzun şeklinde çarpıcı değişiklikler arıyorsanız, bunun yerine geleneksel rinoplastiyi düşünebilirsiniz.

Sıvı rinoplastiden sonra enjeksiyonunuzun yapıldığı yerde ağrı, şişlik ve kızarıklık görebilirsiniz. Bir veya iki saat içinde enjeksiyon yerleşmeye başlamalıdır. Kızarıklık azalmaya başlamalı ve istediğiniz sonuçları daha iyi görebileceksiniz. Sonuçlar bir veya iki hafta içinde tamamen görünür olmalıdır.

Ameliyatsız burun estetiği öncesi ve sonrası
Ameliyatsız burun estetiği öncesi ve sonrası

Ameliyatsız Burun Estetiği Kalıcı Mı?

Ameliyatsız burun dolgusu kalıcı değildir, burun anatomisine ve cilt kalınlığına bağlı olarak 9-18 ay arasında sürer. Ancak ilginçtir ki bu işlemin 9-18 ayda bir tekrarlanması gerektiği anlamına gelmez çünkü genellikle iyi sonuçlar vardır.

Zamanla, vücut dolguyu parçalayacak ve sonuçlar yavaş yavaş kaybolacaktır. Hastalar sonuçtan memnunsa, hasta hazır olduğunda tedavi her zaman tekrarlanabilir. 

Ameliyatsız Burun Estetiği Fiyatları

Ameliyatsız burun estetiği fiyatları doktor ve klinik tercihinize göre değişiklik göstermektedir. Maliyet olarak geleneksel burun estetiğine oranla çok daha düşük maliyetli olan bu işlem kullanılan dolgu malzemesi ve doktor seçimi fiyatlarda belirleyici etken olmaktadır.

Türkiye’de ameliyatsız rinoplasti ortalama 300€ civarındadır. Fiyat aralıkları doktor ve klinik seçimine göre 100€ ile 500€ arasında değişim göstermektedir. Yurt dışından Türkiye’yi ziyaret edenler hem zaman hem de fiyat olarak ülkemizde bu prosedürü tercih etmektedir.

Türkiye300€
Almanya900€
Amerika1200$
İngiltere1000£
Hollanda700€
Ameliyatsız burun estetiği fiyatları

Ameliyatsız rinoplasti kozmetik bir işlemdir, bu nedenle sigorta bunu karşılamaz. Cerrahi rinoplastiden farklı olarak , doktorun bu prosedürü önermesine neden olacak tıbbi bir neden yoktur.

Maliyetler, ne tür bir dolgu maddesi seçtiğinize, seçtiğiniz doktora ve kaç enjeksiyona ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak değişir. Ne bekleyeceğinizi bilmeniz için, konsültasyonunuzdan sonra doktorunuzdan ayrıntılı bir maliyet dökümü almalısınız.

Ameliyatsız Burun Estetiği Yaptıranlar

Ameliyatsız burun estetiği yaptıranlar genellikle sonuçlardan memnundur. Burun dolgusu enjeksiyonu öncesinde doktorunuza ne tür bir burun yapısı istediğinizi ve şikayetlerinizi bildirmeniz gerektiğinden doktorunuz memnun olmadığınız bölgelere dolgu enjekte edecek ve istenmeyen sonuçlar ortadan kalkacaktır.

Hasta cerrahi olmayan sonuçlardan memnun değilse, dermal dolgu hiyalüronidaz enjeksiyonları ile çözülebilir, ancak bu gerekli olmadıkça teşvik edilmiyor. Ameliyatsız bir rinoplastinin ardından basit, minimum bakım gereklidir. Örneğin alanı temiz tutmak, bölgeye 24 saat makyaj yapmaktan kaçınmak gereklidir.

Yorum Yap