1. Ana Sayfa
  2. Diğer Estetik İşlemler

Boyun Germe Ameliyatı

Boyun Germe Ameliyatı
Boyun germe ameliyatı

Boyun germe ameliyatı, boyun bölgesindeki gevşek deri ve kasları düzelten cerrahi bir işlemdir. Boyun germe ameliyatı olanların yorumları tatmin edici sonuçlar aldıklarını göstermektedir. Bu prosedürü yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri boyun germe ameliyatı nasıl yapılır bölümüdür. Boyun germe öncesi ve sonrası aradaki fark oldukça memnun edici olacaktır.

Boyun germe ameliyatsız yapılan bir işlem değildir. Ne kadar isteseniz de cilt yaşlanması durdurulamaz. Cildiniz gevşer, gerilir ve sarkar, çenenizi ve boyun çizginizi bulanıklaştırır. Bu yaşlanma belirtileri sizi yalnızca istediğinizden daha yaşlı göstermekle kalmaz, aynı zamanda hissettiğinizden daha yaşlı da gösterir. 

Neyse ki boyun germe (platismaplasti), boynunuzu gençleştirmek ve yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için hepsi bir arada bir çözümdür. Çene hattınızı yeniden tanımlar, çenenizi vurgular ve boyun derinizi sıkılaştırır. Boyun germe tek başına bir işlem olarak gerçekleştirilebilirken, boyun germe işlemini diğer birkaç işlemle veya cilt yenileme ile birleştirip tüm yüzünüzü gençleştirmeye yardımcı olabilirsiniz.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Hastaların en çok merak ettiği konu olan boyun germe ameliyatı nasıl yapılır; Ameliyattan önce anestezi uygulanacaktır. Durumunuza bağlı olarak intravenöz sedasyon veya genel anestezi uygulanabilir. Prosedürünüz için gereken kesi, geleneksel boyun germe mi yoksa mini boyun germe mi yaptığınıza bağlı olacaktır.

Geleneksel bir boyun germe ameliyatı geçiriyorsanız, kesi normalde saç çizgisinden favori hizasında başlar, daha sonra kulak çevresinden aşağı doğru devam eder ve arka saçta biter. Boyun derisinin altındaki doku yeniden konumlandırılacak ve sıklıkla platisma kası da gerilecektir. Fazla cilt, yeni oluşturulan konturlar üzerine yeniden sarılmadan önce kesilecektir. Liposuction yapmak ve kası onarmak için genellikle çene altında ayrı bir kesi yapılması gerekir.

Sadece kulak çevresinde bir kesi kullanılarak mini bir boyun germe işlemi gerçekleştirilecektir. Bunun sonuçları, geleneksel boyun germe ile karşılaştırıldığında sınırlı olma eğilimindedir.

Ameliyat tamamlandıktan sonra kesileri kapatmak için cilt yapıştırıcıları veya dikişler kullanılacaktır. Duruma göre eriyen dikişler kullanılabilir ancak işlemden birkaç gün sonra dikişlerin alınması da gerekebilir. Ameliyatınız tamamlandığında, şişlik ve morlukları en aza indirmeye yardımcı olmak için yüzünüzün çevresine nazikçe bir bandaj uygulanabilir.

Boyun Germe Ameliyatı Sonrası

Boyun germe ameliyatı sonrası iyileşme sürecine yardımcı olmak için ağızdan almanız veya uygulamanız gereken ilaçların yanı sıra cerrahi bölgenin ve drenlerin bakımı hakkında size özel ve kişiselleştirilmiş talimatlar verilecektir.

Şişliği en aza indirmeye yardımcı olmak için başınızı kalbinizin üzerinde tutmanız çok önemlidir. Ayrıca, boynun aşırı bükülmesi sonuçlarınızı olumsuz yönde etkileyebileceğinden, başınızı mümkün olduğunca düz tutmaya çalışmalısınız. Hiç bir koşulda iyileşme döneminde boynunuza buz uygulamamalısınız; bu, bölgeye kan akışını tehlikeye atabilir.

Ameliyattan yaklaşık iki hafta sonra şişlik ve morluk olması normaldir. Bu şişlikler yatıştıktan sonra boyun germe işleminizin tam sonuçları ortaya çıkmaya başlayacaktır. Şişliğin tamamen dağılması ve kesi çizgilerinin olgunlaşmasının birkaç ayı bulabileceği unutulmamalıdır. Çoğu insan boyun germe ameliyatından kaynaklanan kesi çizgilerinin doğal konturları ve saç çizgisi tarafından iyi gizlendiğini belirtmektedir.

Operasyon süresi1,5 – 2 Saat
Anestezi türüGenel anestezi
Hastanede kalış1 gün
Yan etkilerŞişme ve morarma
İyileşme süresi14 gün
SonuçKalıcı

Boyun Germe Fiyatları

Boyun germe fiyatları belirleyici unsur doktor ve hastane seçiminizdir. Doktor fiyatları deneyimlerine ve hastane seçimlerine göre değişiklik göstermektedir. Türkiye’de boyun germe fiyatları ortalama 1500€’dur. Bu fiyat kesin olmamak ile birlikte seçiminize göre değişim gösterebilir.

Ülke Boyun Germe Fiyatları
Türkiye1500€
Almanya4000€
Hollanda3500€
İngiltere6000€
Türkiye’de boyun germe fiyatları

Türkiye’de boyun germe ameliyatı fiyatları 500€ ile 2500€ arasında değişim göstermektedir. Yukarıda verilen fiyat bilgileri ortalama fiyatlardır.

Boyun Germe Ameliyatının Faydaları Nelerdir?

Boyun germe, yüz germe ve diğer yüz gençleştirme prosedürlerinin birçok avantajı vardır. Yapabilirler;

  • Daha genç görünmeni sağlamak
  • Kendine güvenini geliştirmek
  • Olumlu benlik imajınızı güçlendirmek
  • Yüzünüzü daha fotojenik yapmak
  • Profilinizin (yan) görünümünü iyileştirmek
  • Boyun kırışıklıklarını ve cilt kıvrımlarını gidermek

Konsültasyonlar, boyun germe tedavisi de dahil olmak üzere gelişmiş yüz gençleştirme teknikleri ile boyun çizginizi, çene çizginizi ve yüz cildinizi iyileştirmenin ilk adımıdır.

Boyun Germe Ameliyatı Olanların Yorumları

Genellikle Boyun Germe ameliyatı olanların yorumları olumlu yöndedir. Boyun estetiği ileri yaşlarda boyunda bulunan sarkmış cildin gerilmesi ile yapılmaktadır. Ameliyat sonrası kendilerini daha genç ve özgüvenli hissettiklerini belirtmektedirler.

Boyun Germe Öncesi Sonrası

Boyun germe öncesi sonrası farkları oldukça belirleyicidir. Öncesi ve sonrası oluşan farklar gözle görünür olarak rahatlıkla belli olmaktadır.

Boyun germe öncesi sonrası
Boyun germe öncesi sonrası

Yorum Yap