1. Ana Sayfa
 2. Popo Estetiği

Brezilya Kalça Estetiği Fiyatları

Brezilya Kalça Estetiği Fiyatları
Brezilya kalça estetiği fiyatları

BBL ameliyatı olarak da bilinen Brezilya popo kaldırma prosedürü, liposuction yardımı ile kalçalara yeniden enjekte edilen yağ ile yapılan bir popo büyütme operasyonudur. Prosedürü düşünen hastaların geneli brezilya kalça estetiği fiyatları için araştırma yaparlar, brezilya popo kaldırma prosedürü için tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

BBL ameliyatı, şehvetli bir görünüm elde etmek için kalçaları geliştirirken hastanın belini küçültür.

Brezilya popo kaldırma nedir?

Brezilya popo kaldırma, cerrahi bir prosedürdür:

 • Liposuction ve yağ transferi yoluyla kalçaları büyütür ve geliştirir
 • Tipik olarak daha yuvarlak bir görünüm için kalçaların şeklini değiştirir
 • Genel olarak daha genç ve orantılı bir figür yaratır
 • Bölge yağla dolduğunda yara izi ve selülit görünümünü iyileştirir

Bu prosedür, liposuction yoluyla kalça, karın, sırt ve uyluk gibi çeşitli vücut bölgelerinden yağ alınmasını içerir. Brezilyalı popo kaldırma doktoru yağ hücrelerini çıkarır, dokuları arındırır ve daha sonra sadece en iyi hücreleri kalçaların deri altı boşluğuna yeniden enjekte eder.

Anestezi:Genel anestezi uygular.
Ameliyat süresi:BBL prosedürü 2 ila 3 saat sürer.
Rahatsızlık:1-2 hafta süren morarma ve ağrı
Şişlik 4-6 hafta sürer
İyileşme:2-3 gün sonra yavaş yürüyebilirsiniz.
6-8 hafta sonra rutin aktivitelere devam edebilirsiniz.
6-8 hafta boyunca bisiklete binmek, koşmak yasak.
İlk 2 ay otururken BBL yastık kullanmalısınız.
1-3 ay boyunca kompresyon giysisi giymelisiniz.
Nihai sonuçlar:Tam sonuçları görmek 6-12 ay sürer.
Hasta kilo vermediği sürece kalıcı.
Brezilya kalça estetiği süreçleri

Brezilya Kalça Estetiği Fiyatları

Türkiye’de ortalama Brezilya kalça estetiği fiyatları ortalama 3000 €’dur. Fiyatlar doktor ve hastane seçimine göre değişiklik gösterebilir. Brezilya popo kaldırma estetiği için yurt dışından Türkiye’ye seyahat etmeyi planlıyor iseniz otel ve transfer masrafları da eklenecektir.

Brezilya kalça estetiği fiyatı, istediğiniz görünüme kavuşmak için gereken liposuction ve yağ transferi miktarına göre değişmektedir. 2021 istatistiklerine göre, yağ grefti ile popo büyütmenin ortalama maliyeti 3000 euro, popo implantlarının ortalama maliyeti 4000 euro ve bir popo kaldırmanın ortalama maliyeti 3500 euro.

Türkiye kalça esteti fiyatları3000€
Almanya kalça esteti fiyatları8000€
Hollanda kalça esteti fiyatları6500€
Fransa kalça esteti fiyatları8500€
İngiltere kalça esteti fiyatları12500€
İspanya kalça esteti fiyatları6000€
Brezilya kalça estetiği fiyatları

Brezilya Kalça Estetiği Süreci

İlk Konsültasyon : İlk konsültasyonunuzda, doktorlar Brezilya popo kaldırma prosedürü için uygun bir aday olup olmadığınızı uygun şekilde değerlendirecektir. Değerlendirmeden sonra, vücut kompozisyonunuza en uygun BBL tekniğini tartışacaklar. Birlikte, prosedürel sonuçlarınızın ne olacağını tasarlayacak ve karar vereceksiniz. Bir sonraki ameliyat öncesi randevunuz sırasında, cerrahınız ameliyatınız için ihtiyaç duyacağınız ilaçların ve malzemelerin bir listesini de sağlayacaktır.

Anestezi : Brezilya popo kaldırma işleminden önce bir uzman genel anestezi uygulayacaktır.

Liposuction : Liposuction aşamasında, cerrah minimum kesiler yapacak ve kanül adı verilen küçük bir alet kullanarak sadece en küçük yağ parçacıklarını alacaktır. En etkili yağ greftleri daha küçük yağ parçacıklarından oluşur. Aynı aşamada doktor istenilen şekli oluşturmak için kontür işlemine başlar.

Popo Yağ Enjeksiyonu : Liposuction sonrası yağ hücreleri işlenir ve santrifüjleme (yoğunlaştırılmış döndürme) ile saflaştırılır. En saf yağ hücreleri ayrıştırılır ve popoya yeniden enjeksiyon için kullanılır. Genellikle yağ hücrelerinin sadece ¼’ü reenjeksiyon için seçilir. Brezilya popo kaldırma işlemi, transfer edilen yağ miktarına bağlı olarak sadece 2 ila 3 saat sürmelidir.

Ameliyat sonrası : İşlem sonrası hastalar birkaç saat için derlenme odamıza alınır ve ardından taburcu edilir.

Brezilya Popo Kaldırma

Brezilya popo estetiği sonrası hastalarda morluk ve şişlik olacaktır. Ameliyattan sonra başlangıçta hızlı hareketlerden, özellikle zıplamadan kaçınmalıdırlar. Çoğu hasta BBL’den 2 ila 3 gün sonra yavaş yürüyebilir ancak daha hızlı yürümeden önce bir ay beklemeleri önerilir.

İyileşen hastalar 6 ila 8 hafta sonra rutin aktivitelerine devam edebilir. Ancak bisiklet, koşu gibi daha kuvvetli, yağ yakıcı aktivitelere devam etmeden önce yağ hücrelerinin stabilize olmasını beklemeleri gerekir. Kalçaya baskı uygulamak yeni nakledilen yağ hücrelerine zarar verebilir, bu nedenle ilk sekiz hafta otururken özel bir BBL yastığı kullanılması zorunludur .Bu süre zarfında destekleyici bir kompresyon giysisi giymek gerekli.

Brezilya Kalça Estetiği Sonuçları

Şişlik azaldıktan sonra bile, nihai sonuçlarınızı görmeniz altı ayı bulabilir. Aktarılan yağ hücrelerinin yaklaşık %60-80’i, aşağıdakileri yaptığınız sürece iyileşme sürecinde hayatta kalmalıdır:

 • Kalçalara doğrudan baskı yapmaktan kaçının. örneğin oturmak, sırt üstü yatmak
 • Ameliyattan sonra bol giysiler giyin
 • İşlem sonrası kilonuzu koruyun ve kaybetmeyin
 • Vücudunuza iyileşirken vitamin ve mineral sağlamak için besleyici yiyecekler yiyin

BBL Sırasında Kalçalara Ne Kadar Yağ Aktarılabilir?

Brezilya Popo Kaldırma, yanak başına 200cc’den 900cc’ye kadar herhangi bir yerden kaldırmayı gerektirir. Brezilya Popo Kaldırma işleminiz için kullanılan cc sayısı, fiziğinize ve kozmetik hedeflerinize bağlıdır.

 • Ortalama büyüklükteki bir kadın, istenen Brezilya popo kaldırma sonuçlarını elde etmek için her bir yanağına yaklaşık 400-600cc işlenmiş yağ (yani toplam 800-1200cc) enjekte edilmesini bekleyebilir.
 • Zayıf, minyon bir hastanın her bir yanağına 250-350cc değerinde işlenmiş yağ enjekte edilmesiyle (yani toplamda 500-700ccs) ideal sonuçlar alması muhtemeldir.
 • Daha büyük hastalar veya daha geniş BBL sonuçları arayanlar, her bir yanağa 700-1000 cc’lik enjeksiyonlar gerektirecektir (yani toplam 1400-2000 cc).

Bunlar genel tahminler olmakla birlikte, BBL sırasında kalçalara aktarılan yağ miktarının belirlenmesi birkaç faktöre dayanmaktadır. Liposuction ile greft alınabilecek yağ miktarında hastanın anatomisi rol oynar. Daha kıvrımlı vücut yapısına sahip hastalarda genellikle daha fazla yağ bulunurken, ince veya atletik vücut yapısına sahip hastalarda liposuction sırasında alınabilecek yağ miktarı olmayabilir.

Genellikle daha fazla yağ transferi gerektiren V poposu olan hastalara göre A şeklinde poposu olan hastalarda tatmin edici sonuçlara ulaşmak daha kolaydır. Cilt elastikiyeti de hayati bir rol oynar, çünkü yeni yağa uyum sağlamak için gerilmesi gerekir.

Brezilya Kalça Estetiği Sonuçları Ne Kadar Sürer?

Brezilya popo kaldırma işleminin sonuçları ömür boyu sürer. Yağ dokuları kalçalara yeniden dağıtıldığında, başlangıçta oradaymış gibi hareket edeceklerdir. Ancak kilo dalgalanması da bu ameliyatın sonucunu değiştirebilir. Kilo verirseniz, kalçanıza eklenen yağ hücreleri küçülerek ameliyatın nihai sonuçlarını değiştirebilir. Uygun bakım sonrası bakım, sağlıklı, doğal görünen sonuçlarınızı uzun vadede korumak için de hayati önem taşır.

Brezilya Popo Kaldırma için en iyi adaylar

Cerrahınıza danışmadan Brezilya popo kaldırma prosedürü için uygun bir aday olup olmadığınızı belirlemek zordur. Bununla birlikte, bir BBL için ideal adaylar şunları yapmalıdır:

 • Alt kalça bölgesi çevresinde aşırı, sarkık bir cilt bulunmamalıdır.
 • Anesteziyi tolere etmek için genel sağlığınızın iyi olması gereklidir.
 • Güvenli bir şekilde lipo ve nakli için vücudun başka yerlerinde fazladan yağa sahip olmalılardır.

Brezilya popo estetiği için uygun aday olmayan hastalar şunlardır:

 • Karmaşık tıbbi sorunları olanlar (örneğin, kalp hastalığı, diyabet, kan pıhtıları)
 • Yakın zamanda doğum yapmış kadınlar (cilt ve yumuşak dokuların sıkılaşması için BBL ameliyatı en az 6-9 ay ertelenmelidir)

Brezilya Popo Kaldırma Prosedürünüze Hazırlık

Hastaların komplikasyonsuz başarılı bir ameliyat geçirmeleri için doktor tarafından verilen tüm talimatlara uymaları gerekmektedir. Planlanan ameliyat tarihinden en az bir ay önce hastalar aşağıdakilerin tüketimini bırakmalıdır:

 • Alkol, yara iyileşmesini engellediği için
 • Kan sulandırıcılar, aspirin, iltihap önleyici ilaçlar ve bitkisel takviyeler
 • Derin ven trombozuna neden olabileceğinden doğum kontrolü hapları
 • Cerrahınızın sizi bilgilendireceği diğer spesifik ilaçlar

Ayrıca tüm hastaların işlem sonrası iyileşmeleri için bol giysiler, buz paketleri, dışkı yumuşatıcılar, bandajlar, ağrı kesici ilaçlar ve sağlıklı yiyecekler hazırlamalarını öneririz.

Brezilya Popo Kaldırma ve Popo İmplantları

Çeşitli BBL teknikleri olduğu gibi, gluteal implantlar olarak da bilinen silikon popo implantları için bir seçenek vardır. Silikon implantlar, kesiği kapatmadan önce cerrahın istenen şekli oluşturmak için dikkatlice konumlandırdığı yumuşak, jel benzeri bir malzemeden yapılmıştır. Bununla birlikte, çoğu hastanın Brezilya popo estetiğini aşağıdaki nedenlerle tercih ettiğini görüyoruz:

 • Popo implantları her 10-12 yılda bir değiştirilmelidir.
 • BBL sırasında yapılan kesiler küçüktür ve neredeyse görünmez yara izleri oluştururken, popo implantı kesilerinin uzunluğu daha fazladır.
 • Vücut, popo implantlarını yabancı bir madde olarak algılayıp reddedebilirken, Brezilya popo estetiği kendi doğal yağınızı transfer eder.
 • Brezilya popo estetiği, genel olarak daha ince bir görünümle sonuçlanan, hedefli liposuction içerir.
 • Popo implant cerrahisi, BBL’nin aksine uzun bir iyileşme süreci gerektirir.

En İyi Brezilya Popo Kaldırma Doktoru

BBL olmak isteyen hastalar en iyi brezilya popo kaldırma doktoru seçimi yapması gereklidir. Prosedür hem liposuction hem de yağ enjeksiyonu gerektirdiğinden deneyimli bir doktorun bu işlemleri yapması oldukça önemlidir.

Brezilya popo kaldırma estetiği sırasından vücudunuzun yeni şekilleri ortaya çıkacağından doktorunuzdan daha önce ameliyat yaptığı brezilya popo kaldırma öncesi ve sonrası fotoğraflarını isteyiniz.

Brezilya popo kaldırma için uygunmuyum?

Herhangi bir türde bir popo büyütmeyi düşünmeden önce hasta, altta yatan kalp, akciğer ve nörolojik rahatsızlıklar olmadan sağlıklı olmalıdır. Daha spesifik olarak, başarılı bir Brezilya popo kaldırma işlemi için hastaların karın, bel, kalça ve bel çevresinde yeterince yağ olması gerekir.

Brezilya popo estetiği için ne kadar yağ gerekir?

Brezilya popo estetiği yapmak için gereken yağ miktarı değişkenlik gösterir ve sadece cerrahınız tarafından değerlendirmeniz ile belirlenebilir. En iyi sonucu elde etmek için bir hasta kalça başına sadece 250 cc’ye ihtiyaç duyabilirken, bir başkası kalça başına 800 cc’ye ihtiyaç duyabilir. 

BBL prosedürü sırasında ne olur?

BBL ameliyatı şunları içerir:
Liposuction: Cerrahınız minimum kesiler yapar ve kanül adı verilen küçük bir alet kullanarak vücudun kalça, karın, sırt ve uyluk gibi çeşitli bölgelerinden sadece en küçük yağ parçacıklarını alır.
Yağ hücresi saflaştırması: Yağ hücreleri, boşaltma ve santrifüjleme yoluyla işlenir ve saflaştırılır.
Yağ Enjeksiyonu: En iyi ve en saf yağ hücreleri ayrılarak popo deri altı boşluğuna yeniden enjeksiyon için kullanılır.
BBL kontür işlemi: Cerrahınız istediğiniz şekli oluşturacaktır.

Yorum Yap