1. Ana Sayfa
 2. Popo Estetiği

Brezilya Popo Kaldırma Fiyatları

Brezilya Popo Kaldırma Fiyatları
Brezilya popo kaldırma fiyatları

Türkiye, Brezilya popo kaldırma estetiği gibi estetik ve estetik ameliyatlarda dünyanın en popüler ülkeleri arasında yer alıyor. Brezilya popo kaldırma fiyatları dünya ortalamasına göre çok daha uygun fiyatlıdır. Her yıl dünyanın dört bir yanından ABD, Avrupa, Kanada, Avustralya ve diğer birçok ülkeden binlerce hasta etkili tedavi için Türkiye’ye seyahat ediyor. Brezilya kalça estetiği fiyatları Türkiye’yi tıbbi seyahat için çok aranan bir ülke yapan birçok neden var.

 • Düşük fiyatlar : Uluslararası bir hasta Türkiye’deki en iyi BBL’ye uygun fiyatlarla sahip olabilir. Bu, burada tedavi görmenin en büyük faydalarından biridir. Türkiye’de BBL klinikleri Brezilyalı popo kaldırma için ekonomik paketler sunuyor, brezilya kalça estetiği fiyatları Türkiye’de 3000$ dan başlamaktadır, aynı estetik ameliyatı avrupa’da ise ortalama 8000$ civarındadır.
 • Deneyimli doktorlar: Türkiye’nin en iyi BBL doktorları, en iyi klinik ve hastanelerde çalışan yüksek nitelikli ve deneyimli plastik cerrahlardır. Becerilerini sürekli olarak geliştirirler ve yurtdışındaki önde gelen plastik cerrahi kliniklerinde eğitim alırlar. Estetik tıp alanında prestijli organizasyon ve derneklerin üyesidirler ve bu alandaki en son gelişmelerin kullanımında deneyimlidirler.
 • Gelişmiş bakım: Türkiye’de Brezilya Popo estetiği sunan en iyi tıp merkezleri, tedavinin güvenliğini ve kalitesini sağlamak için plastik cerrahide en son teknolojileri kullanır. Tıbbi ekip, hasta için ameliyat öncesi ve sonrası uygun bakımı sağlar. 
 • Özel hizmetler içeren her şey dahil paketler: Türkiye’deki plastik cerrahi klinikleri, dünyanın her yerinden uluslararası hastaları çeken akredite merkezlerdir. Türkiye’de popo estetiği dışında çeşitli hizmetleri içeren makul fiyatlı paketler sunuyorlar. Bu genellikle havaalanında karşılama, otel konaklama, giriş, dil yardımını içerir. 

Türkiye’de Popo Büyütme Fiyatları

Türkiye’de ortalama Brezilya popo kaldırma fiyatı 3000 €’dur ve minimum 2500 €’dur. İmplantlar ile maliyet 6000 €’ya kadar çıkabilir. Kesin fiyat vücut ölçülerine ve tedavi edilecek bölgelere göre değişiklik gösterecektir. Ancak, Türkiye BBL maliyeti, Birleşik Krallık ve Avrupa’nın geri kalanındaki aynı fiyata göre %60-70 daha düşüktür. 

Bu, düşük hastane maliyetleri ve döviz kurundaki farklılık nedeniyle önemlidir. Türkiye, dünyanın dört bir yanından başarılı bir popo kaldırma veya diğer plastik ameliyatlar yaptırmak isteyen hastalar için en popüler lokasyonlardan biri haline geldi. Türkiye’de popo estetiği için rekabetçi fiyatlar, hastaların eşit derecede iyi hizmetler almasını sağlar.

Brezilya Kalça Estetiği Fiyatları

Brezilya kalça estetiği fiyatları doktor ve hastane seçimine göre farklılık göstermektedir. Döviz kuru nedeni ile avrupa’dan birçok kişi Türkiye’ye Brezilya kalça estetiği olmaya gelmektedir.

Türkiye’de brezilya kalça estetiği fiyatları ortalama 3000 €’dur. Bu fiyat aralığı 2500 € ile 6000 € arasında değişmektedir. Fiyatı belirleyici etkenlerden bir tanesi vücudunuzda bulunan yağ miktarıdır.

ÜlkeOrtalama Fiyat
Türkiye3000 €
Almanya7000 €
Hollanda6000 €
Fransa8000 €
İngiltere11000 £

Brezilya popo kaldırma nedir?

Brezilya popo kaldırma çok fazla ün kazandı. Bu işlem, kalçaları büyütmek için kendi yağının (hastanın vücudundan) enjekte edilmesini içerir. Yağ enjeksiyonu kolay ve güvenli bir işlemdir. Brezilya popo estetiğini tercih eden çoğu kişi, işlemden sonra güzel bir vücut ve çekici bir popo elde etmeyi amaçlar.

Bu işlem implantsız yapılır. Cerrah, liposuction tekniği ile kalça, karın, bel veya uyluklardaki fazla yağı alır ve bu yağın bir kısmı kalçalara enjekte edilir.

İşlem, vücudun farklı bölgelerinden küçük delikler yoluyla ileri düzeyde minimal invaziv bir yağ transferi tekniği olan Vaser Liposuction kullanılarak yapılabilir. Enjekte edilen yağ, kalçaya daha büyük ve daha iyi şekil vermeyi amaçlar.

Brezilya popo kaldırma işlemiyle elde edilebilecek bazı hedefler tipik olarak şunları içerir:

 • Popo üst ve alt kısımlarını dengeleyerek genel hacmin iyileştirilmesi.
 • Kalça bölgesini kaldırmak ve sıkılaştırmak.
 • Bel veya diğer bölgelerdeki yağları lipo ile şekillendirmek.
 • Güveni artışı.

Kozmetik cerrah, Brezilya popo kaldırma tekniği ile vücudun alt kısmının tamamını iyileştirebilir ve hastanın kalçaları güçlendiren diğer bölgelerden yağ kaybetmesine yardımcı olabilir. Sonuçlar genellikle uzun yıllar sürer.

BBL için doğru aday

Brezilya Popo Kaldırma işlemi için uygun adayın genel olarak şu özellikleri vardır:

 • Çıkarılabileceği ve aşılanabileceği vücut bölgelerinde yeterli yağı olanlar.
 • Ameliyat olma riski oluşturmayan tıbbi öykü olanlar.
 • Kalça hacmini artırma arzusu içeren kişiler.
 • Ayrıca daha ince bir bel görünümü elde etmek isteyenler.
 • Vücudu yeniden şekillendirmek ve konturlamak istiyenler.
Brezilya popo kaldırma fiyatları
Brezilya popo kaldırma

Türkiye’de Brezilya Popo Kaldırma Adımları

Varış: Türkiye’de havalimanına vardıktan sonra hastane veya muayenehane transferiniz yapılır.

Konsültasyon: Hasta, doktorla konsültasyon için hastaneye veya muayenahane’ye götürülür. Bunun içinde doktor bir fizik muayene yapacak ve süreç detaylarını tartışacaktır. Ayrıca beklenen sonuçları tartışacaklar ve tüm soruları ele alacaklar.

Doktor daha sonra liposuction ile yağın alınacağı bölgeleri, yağ miktarını ve cildin kalitesini, kalçanın boyutunu ve şeklini belirler. Hasta, daha ileri testler ve prosedür uygulanmadan önce onay formlarını imzalamalıdır. 

Ameliyat öncesi testler: Hastanın operasyona uygun olduğundan ve genel sağlık durumunun iyi olduğundan emin olmak için kan testleri yapılır. İşlem öncesi anestezi uzmanına da danışılır. 

Brezilya popo kaldırma ameliyatı: İşlem genellikle genel anestezi altında yapılır, ancak sadece daha az hacimde yağ transfer edildiğinde lokal anestezi (uyuşturma ilacı) kullanılabilir. Anestezi hastayı rahatsız ediyorsa, tıbbi ekip önceden bulantı önleyici bir ilaç da verebilir.

Cerrah daha sonra vücudun kalça, mide ve uyluk gibi bir kısmından yağ almak için liposuction kullanır. Bu, deride küçük kesikler yapmayı ve ardından vücuttaki yağı emmek için bir tüp (kanül) kullanmayı içerir.

Vücuttan alınan yağlar saflaştırılarak enjeksiyona hazır hale getirilir ve daha yuvarlak ve dolgun bir görünüm için kalçanın belirli bölgelerine verilir. Bu, yağ transferleri için kalça çevresinde üç ila beş kesi gerektirebilir.

Hem liposuction hem de yağ transferinden kaynaklanan kesiler dikişlerle kapatılır. Cerrah daha sonra kanama riskini en aza indirmek için cildin etkilenen bölgelerine bir kompresyon giysisi uygulayabilir.

Ameliyat Sonrası: Ameliyat sonrası ağrı, ağrı kesicilerle kolayca kontrol altına alınabilir. Sağlık ekibi bandaj ve tıbbi korse uygulayacaktır. Genellikle hastanın bir gün hastanede ekip gözetiminde kalması gerekir. 

Hastaneden çıkış: Ameliyattan sonraki gün hasta otele dönebilir. Ameliyattan sonraki ikinci günden itibaren dolaşmaya başlayabilirler. Hatta bazıları İstanbul’da veya diğer bölgelerde küçük bir gezi planlıyor. 

Otelde: Çoğu hastaya Türkiye’de Brezilya popo estetiğinden sonra en az beş gün kalmaları önerilir. İyileşme periyodunun hızı konusunda strese girmeden rahatlayabilir ve etrafta dolaşabilirler. Hızlı bir şekilde normal hayata dönerler. Ameliyat yara bölgesinin temiz tutulması, medikal korse giyilmesi, ameliyat sonrası sağlanan yastığa oturması önemlidir. İlaçlar doktorun önerdiği şekilde alınmalıdır. 

Eve dönüş: Hasta 4-5 gün sonra eve uçabilir ve doktor tarafından verilen tüm talimatlara uymalıdır.

en iyi brezilya popo kaldırma fiyatları

En İyi Popo Büyütme Doktorunu Seçmek

Türkiye’de özellikle de başka bir ülkede Brezilya popo estetiği için en uygun kliniği seçmek en zorlu görevlerden biridir. Türkiye’de bu tedaviyi sunan çok sayıda tıp merkezi bulunmaktadır.  Brezilya popo kaldırma fiyatları ne kadar önemli olsa da iyi bir doktor bulmakta en az o kadar önemlidir. Tedaviniz için Türkiye’deki en iyi BBL doktoru seçerken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmanız önerilir :

 • Konum: İstanbul, Türkiye’de sağlık açısından en popüler şehirlerden biridir. Şehirde ulusal ve uluslararası kabul görmüş birçok hastane bulunmaktadır. Coğrafi olarak Avrasya’da (Avrupa ve Asya) bulunur ve birçok ülkeden kolayca erişilebilir. 
 • Akreditasyon: Bu, bir hastanenin veya kliniğin klinik mükemmellik ve hasta bakım kalitesi standartlarını karşıladığını onaylar. Hastane seçerken akreditasyon ve sertifikalara bakmak önemlidir. İstanbul’da uluslararası hastalara mükemmel hizmet ve olanaklar sunan JCI tarafından akredite edilmiş birçok hastane bulunmaktadır. 
 • Doktor tecrübesi: Ameliyatın tecrübeli bir doktor tarafından yapılması gerektiği için bu da önemli bir husustur. Uzmanlık eğitimlerini, yılların deneyimini, yapılan ameliyatları ve başarı kayıtlarını kontrol etmek en iyisidir.
 • Öncesi ve sonrası fotoğrafları: Bu, doktorun yanı sıra kliniğin performansının değerlendirilmesine yardımcı olacaktır. Memnun kalmazsanız, başka bir klinik veya doktor arayın. 
 • Hasta Geribildirimleri: Merkezde tedavi görmüş diğer hastalardan gelen incelemeler, deneyimlerine genel bir bakış sağlayacaktır. Bu, hastaneden beklenebilecek hizmet ve profesyonellik düzeyinin tahmin edilmesine yardımcı olur.
İşlemden sonra Türkiye’de ne kadar kalmam gerekecek?

Hastalara genellikle tıbbi testler, konsültasyonlar, ameliyat ve ameliyat sonrası ilk bakım için bu süreyi dikkate alarak bir gezi planlamaları önerilir. 
Bu genellikle Türkiye’de 5-7 sürer.

Popoyu büyütebilecek tek işlem Brezilya Poposu Kaldırma mı?

Kalçaları büyütmenin başlıca iki yolu vardır: Geleneksel popo implantı veya Brezilya Popo Kaldırma. 
Brezilya tekniği, implantlardan daha düşük enfeksiyon riski taşıdığı için daha popüler hale geliyor. 
Aynı zamanda daha doğal bir görünüm sağlama eğilimindedir. 
Diğer bir faydası ise Brezilya tarzı germe sırasında diğer bölgelerden alınan liposuction’ın vücudu daha ince hale getirmesi ve hastanın tüm profilini şekillendirmesidir.

Brezilya Popo Kaldırma işleminden sonra ne gibi yan etkiler görülebilir?

Bu prosedürün en yaygın yan etkileri arasında ağrı, şişlik, morarma ve asimetri bulunur. 
Ancak işlem deneyimli ve kalifiye bir uzman tarafından yapıldığında yan etkiler minimaldir ve kolayca halledilir. 

Brezilya popo kaldırma fiyatları nedir?

Türkiye’de ortalama BBL fiyatı 3000 €’dur ve minimum 2500 €’dur.

thumbnail
Önerilen Yazı
Popo Yağ Enjeksiyonu
thumbnail
Önerilen Yazı
Burun Estetiği Fiyatları

Yorum Yap