1. Ana Sayfa
 2. Karın Germe

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları
karın germe ameliyatı fiyatları

Halk arasında karın germe olarak adlandırılan Tummy tuck, mideye düz ve tonlu bir görünüm kazandırmayı amaçlayan bir estetik ameliyattır. Geniş bir yaş aralığındaki hem erkekler hem de kadınlar bu prosedürü tercih edebilir. Karın germe ameliyatı fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

En sık görülen nedenler sonradan kilo alıp verme ve karın bölgesinde çeşitli şekil bozukluklarına neden olan genetik faktörlerdir. Bazı kadınlar hamilelik sonrası görünümlerini eski haline getirmek için karın kaslarının gevşemesi ve cilt tonu kaybından dolayı deformeye neden olabilen karın germe ameliyatını tercih ederler. 

Karın derisi esnekliğini kaybettiğinde ve sarktığında fazla deri ve yağların alınması için karın germe ameliyatı yapılabilir.

Cerrahın karın bölgesindeki gevşek veya sarkmış deriyi, çatlakları ve şekil bozukluklarını düzeltmesini ve ortadan kaldırmasını sağlar. Karın bölgesindeki gevşek ve sarkan cilt çıkarıldıktan sonra bu bölgedeki kaslar da aynı anda gerilir. Gergin, sıkı ve iyi şekillendirilmiş bir göbek ile sonuçlanır. 

Türkiye’de karın germe ameliyatı fiyatları

Türkiye’de karın germe ameliyatı fiyatları, özellikle ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, Avustralya ve bunun gibi pek çok ülkeye kıyasla son derece ekonomiktir. Tedavinin karşılanabilirliği ve mükemmel klinik hizmetler, bu ülkeyi birçok uluslararası gezgin için oldukça uygun bir seçim haline getiriyor. 

Türkiye’de çok sayıda bütçeye uygun güvenli konaklama vardır ve yaşam giderleri de uygundur. Türkiye’nin hem Avrupa’da hem de Asya’da toprakları olması ve Orta Doğu’ya yakın olması nedeniyle yol masrafları da çok yüksek değil. İstanbul’da karın germe toplam maliyeti Batılı ülkelerde çok daha düşüktür.

İstanbul’da karın germe ameliyatı fiyatları avrupanın birçok ülkesine göre çok daha uygun fiyatlıdır.

Türkiye’de karın germe ameliyatı fiyatları, güvenilir tedavi sağlayan tanınmış bir hastanede 2500 USD ile 7000 USD arasında değişebilir. Maliyet değişimi, aşağıdakileri içeren bir dizi faktöre dayanmaktadır:

 • Hastane seçimi, yeri ve akreditasyonları
 • Cerrahın deneyimi
 • Ameliyat sırasında kullanılan tip ve teknik
 • Hastanede ve ülkede kalış süresi
 • Oda kategorisi
 • Ek prosedürlerin de dahil edilip edilmediği

Karın Germe Ameliyatı için Doğru Aday Kimdir?

Karın germe, karın bölgesindeki fazla deriyi ve birikmiş yağları gidermek, görünümü iyileştirmek, göbeğin pürüzsüz ve sıkı görünmesini sağlamak amacıyla yapılır. Bu prosedür ayrıca hamilelik ve kilo kaybı veya alımının neden olabileceği çatlakların giderilmesine de yardımcı olabilir.

Abdominoplasti, bir kişiye şu durumlarda yardımcı olabilir:

 • Önemli kilo kaybı veya hamilelikten kaynaklanan karın bölgesinde deformasyon
 • Gevşek veya midede sarkan fazla cilt.
 • Diyet ve egzersiz, aşırı gevşek cilt nedeniyle forma girmeyen vücut
 • Aşırı göbek derisi nedeniyle kişisel bakım sorunları

Karın germe ameliyatı, başka bir kozmetik prosedürlerle birleştirilebilir. Bu, meme büyütmememe dikleştirme (mastopeksi) veya liposuction gibi prosedürleri içerebilir. Tüm süreçlere Annelik Estetiği denir. Doğum, kilo alımı ve emzirme sonrası yeni anne adayının estetik görünümünü eski haline getirmeyi veya iyileştirmeyi amaçlar.

Abdominoplasti Çeşitleri 

Tüm büyük hastaneler tarafından sunulan başlıca iki tür abdominoplasti ameliyatı vardır:

Mini veya Kısmi karın germe: Mini karın germe olarak da bilinir. Bu özel ameliyat türü, özellikle göbek deliği altında olmak üzere alt karın bölgesinde lokalize olan sarkık cilt ve yağ dokularının çıkarılmasına odaklanır.

Cerrah, hamilelik veya kilo dalgalanmaları nedeniyle karın kaslarının ayrılması durumu olan diastasis recti’yi mini abdominoplasti ile tedavi edebilir. Tam karın germe ameliyatına kıyasla daha kısa ameliyat süresi, daha hızlı iyileşme ve daha küçük kesi boyutu gibi mini karın germeyi tercih etmenin belirli faydaları vardır.

Tam karın germe: Ağırlıklı olarak özellikle karın kaslarına odaklanır. Bu kaslar hamilelik sırasında doğal şekillerini kaybedebilir veya kilo dalgalanmalarından kaynaklanabilir.

Bu tip abdominoplasti ameliyatı, tüm karın derisinin kaldırılmasını, karın kaslarının onarılmasını ve genellikle göbek deliğinin yeniden konumlandırılmasını içerir. Tam bir karın germe, hastaların optimal sonuçlara ve arzu edilen vücut şekillendirmesine ulaşmasına yardımcı olmak için liposuction ile birleştirilebilir. Türkiye’de karın germe ameliyatı sonrası hastaların genellikle en az bir hafta İstanbul’da kalmaları önerilir.

karın germe ameliyatı fiyatları
Karın germe ameliyatı

Karın Germe Hazırlık ve Ameliyat Öncesi Aşama

Ameliyat öncesi hazırlığın ilk aşaması, bir dizi tıbbi testi içerir. Kişi karın germe ameliyatı olmaya karar verdikten sonra, plastik cerrah işlemin beklentilerini ve risklerini tartışacaktır. Tüm muayeneler yapıldıktan sonra sağlık ekibi kişinin bu ameliyatı olmaya uygun olup olmadığını belirleyecektir. Ameliyat öncesi değerlendirme şunları içerir:

 • Hastanın sağlık geçmişinin gözden geçirilmesi
 • Tam bir fizik muayene
 • Kan testleri ve görüntüleme çalışmaları
 • Anestezi ile ilgili komplikasyonları en aza indirmek için laboratuvar ve radyoloji testleri ile birlikte bir anestezi uzmanı tarafından değerlendirme

Ameliyatın hasta için herhangi bir sağlık riski oluşturmadığı belirlendikten sonra hasta ameliyat için hazırlıklara başlayacaktır. Sigara içiyorlarsa sigarayı bırakmaları istenecektir. Ayrıca, kanama riskini artırabileceğinden, hastalar aldıkları ilaçlar ve ürünler hakkında doktora bilgi vermelidir.

Bu, reçeteli veya reçetesiz satılan ilaçları, bitkisel ürünleri ve takviyeleri içerebilir ve hasta, bunları almaya devam etmesi veya alması konusunda bilgilendirilecektir. Konsültasyon sırasında plastik cerrah abdominoplasti prosedürünü, ilişkili riskleri ve iyileşme sırasında neler bekleyebileceğini tartışacaktır. 

Hastalara ayrıca operasyondan önce belirli bir zamanda yeme ve içmeyi bırakmaları talimatı verilir. Bu talimatlar, hasta planlanan tarihte ameliyat olmak istiyorsa önemlidir. Ayrıca, ameliyat sonrası dönemi düzgün bir şekilde yönetmek için sadece bu aşamada taburculuk, taburculuk sonrası konaklama ve geri seyahati planlamak için makul bir zamandır. 

Karın Germe Ameliyatı Sırasında

Karın germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve hasta ameliyat sırasında bilinçsiz kalır ve ağrı hissetmez. İşlem, operasyonun kapsamına bağlı olarak yaklaşık 3 saat sürmektedir. Farklı ve gelişmiş cerrahi teknikler mevcut olduğundan, ameliyat öncesi dönemdeki ilk değerlendirmeye göre plastik cerrah hastaya en uygun karın germe tipini belirler. 

Temel olarak karın germe ameliyatı, karın bölgesindeki fazla deri ve birikmiş yağların alınmasını içerir. Ardından cerrah karın kaslarını, destekleyici dokuları ve karın kaslarını örten fasya denilen zarı gerer ve sıkılaştırır. Fazla deri ve yağ alındığında göbek deliğinin pozisyonunun değişmesine neden olabilir.

Cerrah buna göre göbek deliğini orijinal konumuna veya yakınına transfer eder. Kesiler derinin doğal kıvrımından gizli kalacak şekilde yapılır. Tam karın germede kesi genellikle kalçadan kalçaya alt karın üzerinden yapılır ve iç çamaşırı ile gizlenebilir.

İkinci kesi tipik olarak göbek deliği çevresinde yapılır ve etrafındaki istenmeyen deri çıkarılır ve göbek deliği yeniden konumlandırılır. Mini karın germe ameliyatı için cerrah, tam karın germe ameliyatına kıyasla birkaç küçük kesi yapar.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Ameliyat bittiğinde ve kesi dikişlerle kapatıldığında, kanamayı önlemek için önlem olarak küçük drenler yerleştirilir. Cerrahi kesi hattı pansuman ile kapatılır. Bir süre sonra drenler dikişlerle birlikte alınır ve pansuman yapılır. Emilebilir dikişler kullanıldığında, dikişin alınması için ayrı bir randevuya ihtiyaç duymazlar.

Hasta anestezinin etkisinden kurtulup yürümeye hazır hale geldikten sonra sağlık ekibinin gözetimi altında normal bir odaya alınır. Ağrı kesiciler genellikle ameliyattan sonra ameliyat sonrası ağrıyı yönetmek için uygulanır.

Olası bir enfeksiyonu önlemek için antibiyotikler gibi diğer ilaçlar kullanılır. Kesi yeri ve çevresindeki şişlik zamanla inecektir. Ayrıca kesi hattı boyunca oluşabilen skar dokusu da zamanla gerileyecektir. Bununla birlikte, renk asla doğal cilt tonuyla aynı olmayabilir.

Taburcu olmadan önce, tıbbi ekip cerrahi alanın ameliyat sonrası bakım ihtiyaçlarını ayrıntılı olarak tartışacaktır. Genellikle hastalara birkaç gün veya hafta boyunca her türlü ağır kaldırmaktan ve hızlı hareketlerden kaçınmaları önerilir. Bu, yara ayrılmasının oluşmasını önlemek için önemlidir. 

Karın germe ameliyatından sonra bazı doktorlar gerekirse belirli bir süre korse kullanılmasını önermektedir. Ameliyattan sonra tüm talimatlara uyulması ve doktorun verdiği ilaçların alınması işlemin önemli bir parçasıdır. Sadece bölgenin korunmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ameliyatın sonucunu da destekler.

Karın germe ameliyatı izleri yapılan ameliyat türüne göre değişiklik göstermektedir. İzler zaman içerisinde solacak hatta belirsiz hale gelecektir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe veya Abdominoplasti, karın bölgenizin görünümünü, şeklini ve profilini iyileştirebilen bir prosedürdür. Tedavi alanı göbek ve bel bölgesini içerir. Yağlı ve fazla, gevşek, sarkık cildi azaltmaya odaklanır. Yırtık kasları da onarabilir.

En İyi Karın Germe Doktorunu Seçmek

Karın germe ameliyatı fiyatları ne kadar önemli olsa da en iyi karın germe doktoru bulmakta en az o kadar önemlidir. Tedaviniz için Türkiye’deki en iyi karın germe ameliyatı doktoru seçerken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmanız önerilir :

 • Konum: İstanbul, Türkiye’de sağlık açısından en popüler şehirlerden biridir. Şehirde ulusal ve uluslararası kabul görmüş birçok hastane bulunmaktadır. Coğrafi olarak Avrasya’da (Avrupa ve Asya) bulunur ve birçok ülkeden kolayca erişilebilir. 
 • Akreditasyon: Bu, bir hastanenin veya kliniğin klinik mükemmellik ve hasta bakım kalitesi standartlarını karşıladığını onaylar. Hastane seçerken akreditasyon ve sertifikalara bakmak önemlidir. İstanbul’da uluslararası hastalara mükemmel hizmet ve olanaklar sunan JCI tarafından akredite edilmiş birçok hastane bulunmaktadır. 
 • Doktor tecrübesi: Ameliyatın tecrübeli bir doktor tarafından yapılması gerektiği için bu da önemli bir husustur. Uzmanlık eğitimlerini, yılların deneyimini, yapılan ameliyatları ve başarı kayıtlarını kontrol etmek en iyisidir.
 • Öncesi ve sonrası fotoğrafları: Bu, doktorun yanı sıra kliniğin performansının değerlendirilmesine yardımcı olacaktır. Memnun kalmazsanız, başka bir klinik veya doktor arayın. 
 • Hasta Geribildirimleri: Merkezde tedavi görmüş diğer hastalardan gelen incelemeler, deneyimlerine genel bir bakış sağlayacaktır. Bu, hastaneden beklenebilecek hizmet ve profesyonellik düzeyinin tahmin edilmesine yardımcı olur.
en iyi karın germe doktoru
Karın germe ameliyatı

Türkiye’de Karın Germe Nasıl Yapılır?

Türkiye, abdominoplasti gibi kozmetik ve estetik prosedürler için sıcak bir noktadır. Dünyanın her yerinden insanlar rutin olarak İstanbul’u ve diğer şehirleri tıbbi tedaviler için ziyaret ediyor. Türkiye’de karın germe, nitelikli ve yetenekli plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen güvenli ve etkili bir ameliyattır.

Ülkeye seyahat eden hastalar, olağanüstü misafirperverliğin yanı sıra uluslararası standartlarda hizmet ve yüksek kaliteli sağlık tesisleri bekleyebilirler. Karın germe sonuçları genellikle harikadır ve hastalarda tatmin edici sonuçlar ve minimum ameliyat sonrası komplikasyonlar vardır.

İstanbul’daki en iyi karın germe doktorları, plastik cerrahi alanındaki en son teknoloji ile donatılmış olup, daha hızlı iyileşme ve daha kısa hastanede kalış süresi sağlar. Sağlık ekibi, ameliyat sonrası kapsamlı bir değerlendirme, tedavi ve takip bakımı ile bütünsel ve hasta merkezli bir yaklaşıma odaklanır. Türkiye’deki birçok hastane de uygun hastalara mini karın germe hizmeti sunmakta ve ameliyatlarından maksimum faydayı elde etmelerini sağlamaktadır. 

thumbnail
Önerilen Yazı
Karın Germe Ameliyatı

Yorum Yap