1. Ana Sayfa
 2. Liposuction

Liposuction Fiyatları

Liposuction Fiyatları
Liposuction fiyatları

Liposuction, diyet ve egzersize dirençli yağ birikimlerinden kurtulmak isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği popüler bir kozmetik işlemdir. Bu prosedür, yüz germe, boyun germe ve diğerleri gibi diğer kozmetik cerrahi prosedürlerle birleştirilebilir. Liposuction fiyatları kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Liposuction cerrahi bir işlem olmasına rağmen bir kilo verme yöntemi değildir. Tonlanmış ve şekillendirilmiş bir vücut ile sonuçlanır. Liposuction ile cerrah sadece anormal bölgesel yağ birikintilerini gidermekle kalmaz, aynı zamanda fazla yağı emerek hedeflenen vücut bölümünün konturunu da düzeltir.

Türkiye’de liposuction fiyatları ne kadar?

Türkiye’de liposuction fiyatları 1500$’dan başlayarak 3500$ arasında değişim göstermektedir. Prosedürün tipi ve alanların sayısına bağlı olarak fiyatlarda değişim yaşanmaktadır. 

Türkiye’de Liposuction fiyatları diğer ülkelere göre %40-50 daha ucuzdur. Türkiye’deki vaser liposuction fiyatları 2000 USD’den başlayabilmektedir ve Avrupa’daki fiyatından çok daha uygundur. Bu, uluslararası yolcuların bakım ve hizmet kalitesinden ödün vermeden önemli miktarda para tasarrufu yapmalarını sağlar. 

Türkiye’de liposuction fiyatları etkileyebilecek faktörler:

 • Liposuction tekniğinin türü
 • Tedavi edilecek alanlar
 • Hastanenin yeri
 • Hastanenin akreditasyonu ve altyapısı
 • Cerrahın deneyimi
 • Hastanede ve ülkede kalış süresi
 • Oda kategorisi
 • Herhangi bir ek prosedürün gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği de toplam maliyeti artıracaktır. 

Liposuction Nedir?

Yaygın olarak ‘lipo’ olarak da bilinen liposuction, vücudun belirli bölgelerindeki inatçı vücut yağlarının alınmasını amaçlayan cerrahi bir operasyondur. Sadece şekillendirmeyi ve vücut hatlarını iyileştirmeyi amaçladığı için bir kilo verme prosedürü olarak görülmemelidir.

Liposuction vücudun kollar, bel, kalçalar, çene, uyluklar ve karın gibi farklı bölgelerine bu bölgelerde biriken yağ hücrelerini hedef almak için yapılabilir. Prosedür, yağ birikintilerinin kalıcı olarak giderilmesine ve istenen vücut şeklinin elde edilmesine yardımcı olabilir, ancak daha sonra muhafaza edilmesi gerekir.

Liposuction ameliyatının amacı, artan vücut ağırlığına bağlı olarak biriken, diyet ve egzersizlere karşı dirençli olan yağ hücrelerinin (yağ dokusu) alınmasıdır. Deri altı yağ, deri altında yağ dokusu olarak toplanır ve (lipo) emme yöntemi ile alınabilir. 

Liposuction nedir
Liposuction nedir

Liposuction bu inatçı yağlardan kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biridir. Hasta sabit bir kiloda kaldığı sürece yağ alımı kalıcıdır ve yağ toplanması gerçekleşmez. Bu, vücudun yeniden şekillendirilmesine yardımcı olur. Liposuction ameliyatı, cerrahın yağ dokusunu çıkardıktan sonra cildi şekillendirmesini sağlar. Sonuç olarak, hasta liposuction ameliyatından sonra daha kaslı, daha ince veya atletik bir görünüme kavuşur.

Hasta bu işlemle doğru vücut hatlarına kavuşabilir. Ancak kilo vermeye yardımcı olmak veya obeziteyi tedavi etmek için doğru teknik olmayabilir. 

Liposuction için uygun adaylar

Liposuction, vücut ağırlığı sabit, genel sağlığı iyi olan ve vücudunun belirli bölgelerindeki istenmeyen vücut yağlarından kurtulmak isteyen kadın veya erkek herkese uygulanabilir.

Liposuction işlemi için uygun adayın olması gerekenler:

 • 18 yaşından büyük ve genel sağlık durumu iyi olanlar.
 • İdeal vücut ağırlığının %30’u içinde olmalı ve iyi kas tonusuna sahip sıkı, elastik bir cilde sahip olmalıdır.
 • İyileşme sürecini olumsuz etkileyebilecek yaşamı tehdit eden bir hastalık veya tıbbi durum olmamalıdır.

Liposuction için kontrendikasyonlar arasında kan dolaşımı bozukluğu, kalp hastalığı, zayıf bir bağışıklık sistemi ve diyabetes mellitus ve hipertansiyon gibi kronik hastalıklar bulunur. Ayrıca hamile ve emziren kadınların vücut ağırlıkları ve şekilleri değişeceği için bu işlemi yapmamaları tavsiye edilir. 

Liposuction, Brezilya popo kaldırma, meme büyütme gibi estetik işlemler ile birleştirilebilir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Ameliyattan önce 

Liposuction ameliyatı için yapılan konsültasyon sırasında plastik cerrah işlemi detaylı olarak tartışacak ve hastanın beklentisini anlayacaktır. Cerrah ayrıca birkaç test yapacak ve adayın sağlığını inceleyerek liposuction’ın onlar için bir seçenek olup olmadığını belirleyecektir. Bu şunları içerebilir:

 • Hastanın sağlık geçmişinin gözden geçirilmesi
 • Ayrıntılı bir fizik muayene
 • Kan testleri ve görüntüleme çalışmaları
 • Anesteziye bağlı komplikasyon riskini en aza indirmek için anestezi uzmanı ve diğer laboratuvar testleri tarafından değerlendirme

Hastanın liposuction için uygun bir aday olduğu tespit edildiğinde, cerrah ameliyat öncesi hazırlıklar hakkında bilgi verecektir. Bu, ameliyatı, iyileşmeyi ve sonuçları etkileyebilecek önemli bir adımdır. Diyet ve alkol kısıtlamaları olacak.

Hastadan sigara içiyorsa sigarayı bırakması ve kanama riskini artırabilecek bazı ilaçları alması istenecektir. Hasta, herhangi bir alerjisi olup olmadığı, reçeteli veya reçetesiz satılan ilaçlar, bitkisel ürünler ve takviyeler alıp almadığı konusunda sağlık ekibine bilgi vermelidir.

Doktor, hastayı almaya devam edip etmeyeceği konusunda bilgilendirecektir. Ayrıca ameliyattan önce yeme ve içmenin ne zaman durdurulacağı konusunda talimat vereceklerdir. Ameliyatın planlanan tarihte yapılabilmesi için bu talimatlara kesinlikle uyulmalıdır.

Ameliyat sırasında 

Liposuction ameliyatı farklı teknikler kullanılarak yapılabilir. Bu tiplerin ortak bir adımı vardır vücuttaki yağı emmek için vakum bağlantılı kanül adı verilen ince bir tüpün kullanılması.

Liposuction Ameliyatı Türleri

Tümesan liposuction : Bu, en yaygın liposuction tekniği olarak kabul edilir. Bu işlemde yağın emileceği bölgeye steril salin, lidokain ve epinefrin içeren bir solüsyon enjekte edilir. Bu yöntemin faydası daha az kanama, hafif ağrı ve aspirasyon kolaylığıdır.

Ultrason yardımlı liposuction tekniği : Bunda, ses dalgası enerjisi cilt altında bulunan yağ birikintilerinin hücresel duvarlarını parçalamak ve eritmek veya emülsiyon haline getirmek için kullanılır. Katının sıvılaştırılmasını içerir.

VASER Liposuction : Birikmiş yağların alınması ve vücudu yeniden şekillendirmek için kullanılan en gelişmiş ultrason liposuction teknolojisidir. Ultrasonik dalgalar, daha sonra kaldırılan yağ birikintilerini parçalar. İnatçı yağ dokularını alarak vücudunu şekillendirmek isteyen bayanlar ve altılı karın kaslarına sahip olmak isteyen erkekler için en iyi seçim olarak kabul edilir. Bu teknikte kanüle Vaser liposuction cihazı takılır ve ultrason destekli liposuction cilt altında travma olasılığını azaltır. Yağ hücrelerinin duvarları ultrasonik dalgalarla parçalanır ve yağ dokuları daha kolay emilir.

Lazer destekli liposuction : Bu yöntem, yağın sıvılaştırılması için lazer enerjisinin kullanılmasını içerir ve daha sonra kanül kullanılarak emilir.

Liposuction işleminden sonra iyileşme

Liposuction işleminden sonra hastalar genellikle hafif bir ağrı hisseder ve yağın alındığı bölgede şişlik olur. Hatta ameliyat edilen bölgenin derisinde gözle görülür morluklar bile olabilir. Bu belirtiler birkaç hafta içinde kendiliğinden kaybolur. Ağrı minimum düzeyde olsa da plastik cerrah ağrıyı kontrol altına almak için ağrı kesici ilaçlar reçete edebilir.

Antibiyotik ayrıca olası bir enfeksiyonu önlemek için reçete edilecektir. Doktor, vücudun liposuction ameliyatının yapıldığı bölgeye bağlı olarak hastadan kompresyon bandajı uygulamasını veya korse gibi dar giysiler giymesini isteyebilir. Bu şişliği azaltmak ve bölgenin yeni konturlarına destek sağlamak içindir.

Plastik cerrah, hastaneden taburcu olduktan sonra ameliyat sonrası bakım hakkında daha fazla bilgi verecektir. Anesteziden çıktıktan sonra hastadan sağlık profesyonellerinin gözetiminde yürümesi ve hareket etmesi istenir. Plastik cerrah ve sağlık ekibi, iyileşme süresinin uzunluğu, işe ne zaman devam edileceği ve yorucu olmayan egzersizler hakkında bilgi verecektir.

Plastik cerrah, iyileşmeyi ve iyileşmeyi kontrol etmek için bir takip ziyareti planlayacaktır. Hastalar, kesi hattında veya ameliyat bölgesinde sıcaklık ve kızarıklık, ateş veya ameliyata bağlı olabilecek başka semptomlar varsa sağlık ekibine başvurmalıdır.

En İyi Liposuction Doktorunu Seçmek

En iyi liposuction yapan doktoru seçmek en az Liposuction fiyatları kadar önemlidir. Liposuction doktor tavsiye burada çok önemlidir, seçeceğiniz doktorun Liposuction yorumları iyi olmalıdır. Tedaviniz için Türkiye’deki en iyi liposuction doktoru seçerken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmanız önerilir :

 • Konum: İstanbul, Türkiye’de sağlık açısından en popüler şehirlerden biridir. Şehirde ulusal ve uluslararası kabul görmüş birçok hastane bulunmaktadır. Coğrafi olarak Avrasya’da (Avrupa ve Asya) bulunur ve birçok ülkeden kolayca erişilebilir. 
 • Akreditasyon: Bu, bir hastanenin veya kliniğin klinik mükemmellik ve hasta bakım kalitesi standartlarını karşıladığını onaylar. Hastane seçerken akreditasyon ve sertifikalara bakmak önemlidir. İstanbul’da uluslararası hastalara mükemmel hizmet ve olanaklar sunan JCI tarafından akredite edilmiş birçok hastane bulunmaktadır. 
 • Doktor tecrübesi: Ameliyatın tecrübeli bir doktor tarafından yapılması gerektiği için bu da önemli bir husustur. Uzmanlık eğitimlerini, yılların deneyimini, yapılan ameliyatları ve başarı kayıtlarını kontrol etmek en iyisidir.
 • Öncesi ve sonrası fotoğrafları: Bu, doktorun yanı sıra kliniğin performansının değerlendirilmesine yardımcı olacaktır. Memnun kalmazsanız, başka bir klinik veya doktor arayın. 
 • Hasta Geribildirimleri: Merkezde tedavi görmüş diğer hastalardan gelen incelemeler, deneyimlerine genel bir bakış sağlayacaktır. Bu, hastaneden beklenebilecek hizmet ve profesyonellik düzeyinin tahmin edilmesine yardımcı olur.
en iyi liposuction doktoru
Liposuction

Türkiye’de Liposuction Fiyatları

Türkiye kozmetik ve estetik bakım için bir üst düzeylere çıkmıştır. Her yıl çok sayıda uluslararası gezgin, acil tıbbi bakımdan elektif kozmetik ameliyatlara kadar klinik bir tedavi için Türkiye’yi ziyaret ediyor.

Liposuction, dünya çapında en popüler estetik prosedürlerden biridir ve Türkiye’deki çeşitli Liposuction kliniklerinde ve hastanelerinde uygulanmaktadır. İstanbul, Ankara, Konya, Antalya ve ülkenin diğer büyük şehirlerindeki hastaneler, yerli ve yabancı hastalara hizmet vermektedir.

Birçok hastane uluslararası tıp merkezleridir ve Joint Commission International (ABD), Avrupa kuruluşları ve diğerleri gibi küresel kuruluşlar tarafından akredite edilmiştir. Bu akreditasyon, hastanede verilen bakım standardının kalite ve dönüm noktası niteliğinde bir belgelendirme sağlar. Türkiye’de ulusal ve uluslararası tıp kurumlarına bağlı birçok araştırma ve eğitim hastanesi bulunmaktadır. 

Bu, hastanelerin kanıta dayalı klinik bakım sağlamasına ve hastalara fayda sağlayabilecek test edilmiş yenilikçi teknolojileri uygulamasına olanak tanır. Türkiye’de son derece kalifiye ve yetenekli plastik cerrahlardan oluşan bir ekip, kozmetik prosedürlerin gerçekleştirilmesinde yer almaktadır.

Tanınmış tıp kurumlarından eğitim aldılar ve uzmanlık alanlarında geniş bilgi birikimine sahipler. Türkiye’de liposuction ameliyatı hastanın dikkatli bir şekilde değerlendirilmesinden sonra gerçekleştirilir. Tıbbi ekip, hasta için en uygun liposuction ameliyatı tipini tartışır ve önerir.

Liposuction öncesi hasta nasıl değerlendirilir?

Liposuction için uygun adayların deri altı tabakasında inatçı yağ vardır, bu da kas ve cilt arasında kalan yağ anlamına gelir. Ek olarak cerrahlar, liposuction’ın istenen sonuçları verip vermeyeceğini belirlemek için hastanın cildinin durumunu değerlendirecektir. 
Cilt elastikiyeti iyi olan kişiler liposuction için iyi adaylar olarak bilinir ve gevşek cilt veya selülit olanlara liposuction önerilmez, çünkü bu cilt düzensiz veya çukurlu cilde neden olabilir.

Liposuction tekniği ile alınabilecek yağ miktarı nedir?

Bu en popüler yağ azaltma prosedürlerinden biri olduğu için hastanın gerçekçi bir beklentiye sahip olması gerekir. 
Tek seansta belirli bir bölgede liposuction ile alınabilecek yağ miktarı her hastaya göre değişiklik gösterecektir. 
Hastanın genel sağlık durumu ve beklenen estetik sonuçlar gibi çeşitli faktörlere bağlı olabilir.

Liposuction ameliyatına hazırlanmak için ne yapabilirim?

Plastik cerrah, liposuction öncesi günlerde hazırlık için konsültasyon sırasında talimat verecektir. 
Ameliyathaneye gidip gelmenize yardımcı olabilecek bir arkadaş veya aile üyesiyle görüşmeniz tavsiye edilir. 
Ameliyat sonrası bakıma yardımcı olmak da iyidir. 
Kan sulandırıcı gibi bazı ilaçların işlemden birkaç gün önce kesilmesi gerekebilir. 
Bazı durumlarda aday anestezi ile ilgili riskler ve komplikasyonlar açısından kontrol edilebilir. 
Ameliyat günü, ameliyattan bir süre önce, tipik olarak yaklaşık 12 saat boyunca hiçbir yiyecek veya içecek alınmamalıdır.

Liposuction işlemi sırasında ne olacak?

Liposuction cerrahi bir işlem olduğundan adaya işlem sırasında herhangi bir rahatsızlık hissetmemesi için anestezi verilir. 
Cerrah deride küçük kesikler yapacak ve cepteki yağı boşaltmak için kanül adı verilen bir alet yerleştirecektir. 
Kanül, yağın dışarı atılmasına yardımcı olan bir emme cihazına bağlıdır. Ayakta yapılan bir ameliyattır, bu nedenle hasta ameliyattan sonra aynı gün evine gidebilir.

Liposuction sonrası iyileşme nasıldır?

Hasta tüm normal aktivitelerine ve egzersizlerine 2-4 hafta veya daha kısa sürede dönebilir. 
İyileşme ve ameliyat sonrası bakım için zaman çizelgesi, ameliyatın yapıldığı bölgeye ve alınacak yağ miktarına bağlı olarak değişebilir. 
İyileşme sırasında cerrah tarafından verilen tüm talimatları takip etmek önemlidir. 
Hastalar biraz rahatsızlık hissedebilir. 
Ameliyat sonrası yaygın etkiler arasında kanülün yerleştirildiği bölgede bir miktar morarma, şişme ve hassasiyet bulunur.

Liposuction işleminden sonra yara izi beklemeli miyim?

Ameliyat küçük kesiler içerir ve kanül küçük bir alettir ve bu nedenle izler küçüktür ve neredeyse görünmezdir. 
Bir kişinin sahip olabileceği yara izi sayısı, yağ almak için yapılan yerleştirme sayısına bağlıdır. 
Yara izi, hastanın cilt dokusuna ve kalitesine de bağlı olabilir. 
Liposuction cerrahı, yara izini en aza indirmeye yardımcı olabilecekleri yolları tartışacaktır.

Yorum Yap