1. Ana Sayfa
  2. Popo Estetiği

Popo İmplantı

Popo İmplantı
popo implantı

Popo implantı kullanılarak popo büyütme, kalçaların boyutunu ve hacmini arttırmak için kullanılan bir plastik cerrahi prosedürdür. FDA onaylı silikon popo implantları, ince tonlu bir kalça kasının dokusunu taklit ederek doğal görünümlü sonuçlar sağlar.

Popo implantları, daha fazla kalça hacmi oluşturmak isteyen hastalar için idealdir. Brezilya popo estetiği olarak da bilinen Popo yağ enjeksiyonu için vücutlarında yeteri kadar donör yağına sahip olmayanlar için kişiler popo büyütme için implant tercih ederler.

Yuvarlak, sıkı kalçalar son yıllarda aranan bir şekil haline geldi. Egzersiz yapmak ve kilo vermek, kasları güçlendirmeye ve o bölgenin görünümünü değiştirmeye yardımcı olabilir, ancak popo implantları daha şekilli bir sonuç almanın daha hızlı bir yolu olabilir.

Popo İmplantı Nedir?

Popo implantları, çeşitli şekil ve boyutlarda gelen katı silikon implantlardır. Göğüs implantlarına benzer şekilde, kişiye özel hacimde ve doğru boyutta seçilebilirler.

Meme büyütme işleminde kullanılan silikon implantlara benzerler, ancak silikon jel değil kauçuktur, bu da onları sızıntılara karşı dayanıklı hale getirir (üzerinde oturacağınız için bu önemlidir).

Popo implantı prosedürü, başka bir bölgeden liposuction yoluyla fazla vücut yağının alınmasını ve kalçalara aktarılmasını içeren bir Brezilya popo kaldırma (BBL) ile birleştirilebilir. Bazı cerrahlar bunun daha doğal bir görünüm oluşturduğunu söylüyor.

popo implantı
Popo büyütme implantı

Doğal Görünümlü Popo İmplantı

Popo implantları, yeterli yağa sahip olmayan zayıf hastalar veya daha fazla hacim isteyen hastalar için mükemmel bir seçenektir. Genel olarak hastalar, implantlar ile popo büyütmelerinden son derece memnundurlar.

Popo büyütmenizin nihai sonucu, doğal dokunuz, popo implantınızın boyutu ve implantların yerleşimi dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır.

Her şeyden önce, insanların popo implantlarından sonra gördüğü aşırı büyük görüntülerin çoğu, daha büyük bir hacim isteyen hastaların bilinçli bir kararıdır. Ufak popo implantları yaptıran ve çok doğal görünen bir sonuç alan çok sayıda hasta vardır. Büyütme işleminiz için seçeceğiniz implant, ameliyattan sonra büyütme sonuçlarınızın ne kadar doğal görüneceğini doğrudan etkileyecektir.

Popo İmplantı Boyutları

Popo implantları, meme implantları gibi çeşitli boyut ve şekillerde gelir. 

İmplantlar katı bir silikondur, böylece popomuzun maruz kaldığı günlük suistimalleri karşılayabilir. Her implant için 200cc’den neredeyse 800cc’ye kadar boyutlar vardır.

Tıpkı meme implantlarında olduğu gibi, estetik cerrahınızla isteklerinizi ve estetik hedeflerinizi görüşmeniz, arzu ettiğiniz görünüme kavuşabilmeniz için önemlidir. Cerrahınız implant boyutuna karar vermenizde size rehberlik edecektir.

İmplantı boyutuna karar vermek hastalar için çok zor olabilir. Sorunlardan biri, hastaların büyütme işlemleri için çok fazla seçeneğe sahip olmalarıdır. İmplantların boyutları 200 ila 800 cc arasında değişir.

Göğüs büyütmeye benzer şekilde, her bir kişi için kullanılabilecek bir dizi implant vardır. Herkese uyan tek bir beden yoktur.

Doğru implant boyutunu seçmek için doktorunuzdan eski hastaların popo estetiği öncesi ve sonrası fotoğraflarını isteyiniz.

Doğru implant, her bir hastanın istediği şekil ve boyuta, vücuduna ve kalçalarının ameliyat öncesi şekline bağlıdır.

Popo Büyütme Estetiği

Popo implantı ameliyatları yükselişte, ancak bu herkes için doğru oldukları anlamına gelmiyor. Aşağıdaki durumlarda popo implantları için iyi bir aday olabilirsiniz:

  • Yakın zamanda kilo verdiniz ve kalçalarınızın doğal şeklini de kaybettiyseniz
  • Doğal şeklinizin çok düz veya kare olduğunu düşünüyorsanız
  • Kalçanızın vücut şeklinizin geri kalanını dengelemek için daha fazla kıvrıma ihtiyacı varsa
  • Sarkma ve düzlük gibi doğal yaşlanma belirtileri oluştu ise

Bu prosedürün sizin için uygun olup olmadığını görmek için bir estetik cerrah ile endişeleriniz hakkında konuşun.

Popo implantı
Popo implantı

Popo Büyütme Estetiği İyileşme Süreci

Popo implantlarının iyileşme süresi Brezilya Popo Kaldırma işlemine çok benzer. İmplantların uygun pozisyonlarına oturması için zamana ihtiyacı vardır. Hastaların genellikle 2 hafta poposunun üzerine baskı yapmaması istenir.

Popo implantı ameliyatından sonra hastaların 2 hafta özel bir korse kullanması gerekmektedir.

Popo implantları yaptırdıktan sonra çoğu insan biraz ağrı hisseder. Reçetesiz ağrı kesici ilaçlar alarak kontrol edebilirsiniz.

Popo implantlarınızın tam sonuçları yaklaşık 3 ay sonra görünür hale gelecektir.

Popo Büyütme Fiyatları

Popo büyütme ameliyatı fiyatları, prosedürünüzdeki birkaç farklı şeye bağlı olarak değişebilir. 

Popo implantlarının maliyeti, plastik cerrahınızın deneyim düzeyine, uygulama yerine, seçtiğiniz implant tipine, anestezinizi kimin uyguladığına ve ameliyatınızın liposuction veya yağ transferi içerip içermediğine bağlı olacaktır.

Devlet hastanelerinde popo büyütme ameliyatı olamazsınız. Popo estetiği kozmetik bir işlem olduğundan sigorta şirketleri bu masrafları karşılamaz.

Popo İmplantları İşlemi Ağrılı mı?

Bazı hastalar işlemden sonra ağrı hissedebilir. Ameliyat sonrası ağrıyı gidermek için cerrah tarafından ağrı kesici ilaçlar verilecektir.

Brezilya Popo Kaldırma ve Popo İmplantları Arasındaki Fark Nedir?

Her iki prosedür de kalça büyütme teknikleridir, ancak sonuçlara ulaşmak için farklı yöntemler içerirler. 
Bir BBL, kalçalara enjekte etmek için vücudunuzun başka bir bölümünden gelen yağı kullanır. 
Ancak yağ transferi ameliyatı geçirecek kadar yağınız yoksa popo implantlarından yararlanabilirsiniz.

Popo İmplantları Doğal Görünüyor ve Hissediyor mu?

Popo implant ameliyatı olan hastaların çoğuna göre, popo implantları içeriden doğal ve rahat hissettirir, dışarıdan doğal görünür.

Yorum Yap