1. Ana Sayfa
 2. Popo Estetiği

Popo Yağ Enjeksiyonu

Popo Yağ Enjeksiyonu
Popo yağ enjeksiyonu

Popo yağ enjeksiyonu, poponuzu implantlar olmadan daha yüksek, daha yuvarlak ve daha dolgun hale getirmek için kendi yağınızı kullanan, popüler bir cerrahi prosedürdür. 

Popo estetiği yaptırmak istiyorsanız, popo yağ transferi ile popo estetiğinin tamamen farklı iki işlem olduğunu bilmek önemlidir. 

Brezilya popo estetiği, kalçaların boyutunu ve şeklini implant olmadan artıran özel bir yağ transferi prosedürüdür. Liposuction ile kalça, karın, bel ve uyluklardaki fazla yağlar alınır ve bu yağın bir kısmı kalçalara enjekte edilir.

Popo dikleştirme için popo implantı seçerseniz, kalçalarınıza silikon implantlar yerleştirilir.

Popo büyütme veya yeniden şekillendirme, tüm alt sırt ve kalça bölgesinin görünümünü iyileştirebilir. Yalnızca kalça bölgesini yeniden şekillendirmekle kalmaz, aynı zamanda genel olarak daha estetik bir silüet ve vücut konturu oluşturmak için tüm bel ve kalçaları yeniden şekillendirebilir.

İyi yapıldığında, brezilya popo kaldırma çok doğal görünen sonuçlar yaratabilir. 

Popo Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Popo yağ enjeksiyonu ile popo büyütme nispeten basit ve hızlıdır.

Kalçaların daha belirgin olması için yağ dokusunun bütünlüğünü koruyacak şekilde yağ greftinin alınması gerekir. Liposuction uygulanan yaygın alanlar arasında alt sırt (doğrudan kalçanın üstünde), mide, bel ve uyluklar bulunur. 

Bu bölgelerden emilen yağlar daha sonra dikkatlice işlenir ve tekrar popoya enjekte edilmek üzere saflaştırılır.

Yağ enjeksiyonu popo hacminin artmasını sağlar. Stratejik bölgelerde kesiler yapılır, bu sayede iz neredeyse çıplak gözle görülmez.

Brezilya Popo Kaldırma olarak da bilinen BBL, hastanın kalçasını geliştirmek için doğal yağ ekler. Yağ doğrudan kalçanıza yerleştirilir.

popo yağ enjeksiyonu nasıl yapılır
Popo yağ enjeksiyonu öncesi ve sonrası değişimi

Brezilya popo estetiği üç temel adımı içerir:

 1. Liposuction ile kalça, bel, uyluk, karın ve diğer bölgelerdeki yağlar alınır.
 2. Elde edilen yağ saflaştırılır ve transfer için hazırlanır.
 3. Estetik cerrah, hacmi artırmak ve şekli iyileştirmek için kalçadaki belirli noktalara yağ enjekte eder.

Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirilir. İşlemin tamamlanması yaklaşık 90 dakika sürer.

Brezilya Popo Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bir BBL prosedürü, cerrahınızın tekniğine bağlı olarak iki ila dört saat sürer. İşte bu süre içinde olmasını bekleyebileceğiniz şeyler.

İşaretleme ve fotoğraflar

 • Cerrahınız, hedefleriniz ve gerçekçi olarak bekleyebileceğiniz sonuçlar hakkında sizinle son bir görüşme yapacaktır.  
 • Cildiniz işaretlenecek, yağın toplanacağı ve ekleneceği alanlar belirlenecektir.  
 • Bir tıp asistanı “öncesi” fotoğraflarınızı çekecektir. 
Brezilya popo kaldırma estetiği
Brezilya popo kaldırma estetiği doktor muayenesi

Anestezi

 • Ameliyathane’de kolunuza bir IV yerleştirilerek.
 • Prosedür genel anestezi altında uygulanacaktır.

Liposuction

 • Cerrahınız, liposuction işlemini gerçekleştirilecektir.
 • Genellikle, transfer için en sağlıklı hücreleri çıkarmak için yağınız saflaştırılır.

Yağ transferi

 • Cerrahınız, cildinizin yüzeyinin hemen altındaki dokuya yağ enjekte etmeye başlayacaktır.
 • Daha fazla projeksiyon sağlamak için kalçalara ve kalça çukurlarını doldurmak ve daha dolgun kıvrımlar oluşturmak için kalçalara enjeksiyonlar yapılabilir.
 • Güvenli sınırlar içinde, estetik açıdan en hoş konturları elde edene kadar, popo ve kalçalarınızın derisinin hemen altındaki yağı katmanlamaya devam edeceklerdir.

Popo Yağ Transferi için Kimler Adaydır?

Kalçaya yağ transferi, yağ hastanın kendisine ait olduğu için düşük riskli ve kolay bir işlemdir. Bu nedenle reddedilme veya alerjik reaksiyon gibi riskler yoktur.

Buna rağmen, bu ameliyat herkes için uygun değildir. Hamile veya emziren kadınlarda bu ameliyat yapılamaz. Ayrıca aşırı kilolu kadınlar veya diyabet, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, kalp hastalığı vb. hastalar için de uygun değildir.

Sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmayan, sigara veya alkol kullananlar, doktorları ile ameliyatın mümkün olup olmadığına karar vermesi için kişiselleştirilmiş bir şekilde değerlendirme yapmaları gerekmektedir.

Yağ transferi çoğu durumda komplikasyon gerektirmeyen kolay bir müdahaledir. Brezilya popo kaldırma sürecinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için en iyi popo estetiği doktorunu seçmeniz önemlidir.

Popo Yağ Enjeksiyonu ve Popo İmplantları Arasındaki Farklar

Popo implantları ile popo yağ transferi arasındaki temel fark, poponuzun boyutunu artırmak için kullanılan maddedir.

Brezilya popo estetiği ameliyatının önemli bir avantajı, implantsız popo boyutunu büyütmesidir.

Birçok uzman, BBL’nin kalçalarınızın boyutunu implantlarla büyütmeye göre bir takım faydaları olduğu konusunda hemfikirdir. Hangi prosedürün sizin için doğru olduğuna karar verirken göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz bazı önemli hususlar şunları içermelidir:

 • Popo büyütme işleminiz için yağ transferini seçtiğinizde, vücudunuza yabancı bir cisim değil, kendi yağlarınız geri yerleştirilir. Bu, vücudunuzun yağı reddetmeyeceği anlamına gelir.
 • Popo imlantları bir noktada değiştirilmesi gerekecektir. İmplantlar sonsuza kadar dayanacak şekilde tasarlanmamıştır. Bu, gelecekte tekrar popo implantı ameliyatı olmanız anlamına gelebilir.
 • Doğal sonuç. Birçok uzman ve hasta, BBL ameliyatı ile geliştirilmiş kalçaların görünüşünün ve hissinin, popo implantı olan hastalardan çok daha doğal olduğu konusunda hemfikirdir.

Brezilya Popo Estetiği Kalıcıdır

Brezilya popo estetiği işleminin bu kadar popüler bir popo kaldırma estetiği olmasının sebeplerinden biri de sonuçların büyük ölçüde kalıcı olmasıdır.

Brezilya popo kaldırma estetiği
Brezilya popo kaldırma estetiği öncesi ve sonrası

İşlemden sonra kalçaya yapacağınız yağ transferinizin kalıcı olmasını bekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, popo implantlarının her 10 yılda bir değiştirilmesi gerekir, bu da vücut hatlarınızı korumak istiyorsanız daha fazla ameliyat gerektirir.

En İyi Popo Estetiği Doktoru Nasıl Seçilir?

Brezilya popo kaldırma ameliyatı, estetik detaylar için oldukça gelişmiş bir göz ve yağ transferi tekniklerinde kapsamlı eğitim ve deneyim gerektiren bir işlemdir.

Potansiyel estetik cerrahlara danışırken, her birinin kaç tane Brezilya popo kaldırma ameliyatı gerçekleştirdiğini sorun.

Konsültasyon sırasında önceki hastaların öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakmayı ihmal etmeyin. Bu, estetik cerrahın estetik tarzı hakkında bir fikir edinmenize yardımcı olacaktır.

Brezilya Popo Kaldırma Fiyatları

Popo yağ enjeksiyonu fiyatları seçtiğiniz estetik cerraha ve işlemin uygulanacağı hastaneye göre değişiklik göstermektedir.

Popo kaldırma estetiği zorunlu bir sağlık sorunu olarak görülmediğinden, sağlık sigortaları tarafında bu işlemin ücretleri kar

Popo Yağ Transferi Sırasında Ne Kadar Yağ Enjekte Edilir?

Mevcut bedeninize, kalça yumuşak dokularınızın kapasitesine ve hedeflerinize bağlıdır. Çoğu insan için, boyutta kayda değer bir değişiklik elde etmek için popo yanağı başına en az 250-300 cc yağ transfer edilir.

Brezilya popo estetiğinden sonra ne zaman oturabilirsiniz?

Yağ grefti alabilmesi için kan akışının gelişmesi için yeterli zaman tanımak için en az iki hafta boyunca doğrudan oturmaktan veya yatmaktan kaçınmanız gerekir. 

Popo estetiğinden sonra ne kadar süre kompresyon giysisi giymeniz gerekiyor?

Morarma ve şişmeyi azaltmak ve gevşek cildin geri çekilmesine yardımcı olmak için altı haftaya kadar kompresyon giysisi giymeniz gerekir. 

Popo kaldırma estetiğinden ne kadar sonra seks yapabilirsiniz?

Vücut ağırlığınızı kalçalarınıza baskı yapmaktan kaçınmanız gerektiğinden, Brezilya popo kaldırma işleminden sonra seks yapmak için üç ila dört hafta beklemenizi önerir.

Brezilya popo kaldırma sonuçlarını ne zaman göreceksiniz?

Bir BBL’den nihai sonuçlarınızı görmeniz dört aya kadar sürebilir.

Brezilya popo estetiği kalıcımıdır?

Evet, yaklaşık dört aylık iyileşmeden sonra kalan yağ hücreleri kalıcı olarak orada olacaktır. 

Aynı anda hem karın germe hem de BBL olabilir mi?

Karın germe ameliyatı ve Brezilya popo estetiği kombine edilebilir.

Ne tür anestezi kullanılır?

BBL işlemi genel anestezi altında yapılmaktadır.

Popo kaldırma için ideal adaylar kimlerdir?

Brezilyalı popo kaldırma için en iyi aday, genel sağlığı iyi olan ancak vücudunda yeterli yağ donör bölgelerine sahip olan kişidir.

Yağ transferi için vücudunuzun hangi bölgeleri kullanılır?

Karın, bel (aşk kolları), uyluklar ve alt sırt, liposuction ile elde edilen yağların alınması için kullanılan alanların başında gelir.

Enjekte edilen yağların ne kadarı kalıcıdır?

Bu kişiden kişiye ve kullanılan tekniğe göre değişir, ancak çoğu hasta transfer edilen toplam yağın yaklaşık %70’ini tutmayı bekleyebilir.

Ameliyattan sonra kilo verirsem popom küçülür mü?

Popo boyutu, vücut ağırlığınızdaki dalgalanmalara bağlı olarak artabilir veya azalabilir. Çünkü aşılanmış yağ, vücudunuzun herhangi bir yerindeki yağ gibi davranacaktır.

Popo kaldırma estetiğinden sonra iyileşme kaç gün sürer?

Çoğu hasta, kalça büyütme ameliyatı için işten 5-7 gün izin alacaktır. 

Popo estetiği ile aynı anda hangi estetik işlemleri yaptırabilirim?

Genel vücut şeklini ve orantısını daha da geliştirmek için karın germe veya meme büyütme gibi diğer prosedürleri kalça büyütme ile aynı anda yapmak mümkündür.

Yorum Yap